• Telefon: (43) 821-31-95
  • sekretariat@spwroblew.pl

II Rajd Pieszy „Dla Niepodległej”

,,Żeby Polska była Polską”- przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków.

To im od 11 listopada 1918 r. zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Dziś ojczyzna oczekuje od nas tego, co najważniejsze – pamięci o jej wielkich synach i miłości do ziemi ojczystej.

 

Dziś uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej we Wróblewie czcili i obchodzili najważniejsze dla Polaków święto- Święto Niepodległości. W II Rajdzie Pieszym „Dla Niepodległej” wzięli udział uczniowie klas IV-VIII wraz z wychowawcami i nauczycielami. Nie przeszkadzała im odległość czy poranny deszcz- wszyscy z uśmiechem i pieśnią na ustach powędrowali oddać hołd poległym.

 

W miejscowości Orzeł Biały- przy obelisku- zaśpiewaliśmy Hymn Narodowy, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Modlitwę za ojczyznę i poległych bohaterów odmówił z nami Proboszcz Parafii pw. św. Klemensa w Wągłczewie – Krzysztof Kaźmierczak.

 

 

 

 

 

Po ważnych i doniosłych słowach Pani Dyrektor Justyny Zając, głos zabrała Pani Jadwiga Bobrowska, która z ogromnym wzruszeniem dziękowała za coroczną pamięć i celebrowanie ważnego dla Niej miejsca.

 

 

 

 

 

 

 

Serdecznie dziękujemy cudownej młodzieży za patriotyczną postawę, Rodzicom za przygotowanie gorącego posiłku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubnej – Jakusy za przygotowanie placu i miejsca do odpoczynku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kobierzycku – za ogromne zaangażowanie i dbanie o nasze bezpieczeństwo podczas marszu, Komendzie Policji w Błaszkach za przeprowadzenie rozmowy z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drogach publicznych, Klubowi Sportowemu Wróblewianka, który w ramach programu „Sportowa Natura” ufundował pyszne babeczki, kawę, herbatę oraz powrót autokarem do szkoły.

 

 

 

W historii Polski, tak się składa,

Był kiedyś ponad wiek niewoli;

Jedenastego listopada

Nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka,

By przez szacunek dla przeszłości,

Ten dzień na zawsze dla Polaka,

pozostał Dniem Niepodległości…

Oto fotorelacja i videorelacja: