• Telefon: (43) 821-31-95
  • sekretariat@spwroblew.pl

XXV Bieg Powstania Warszawskiego

Bieg ku czci ofiar Powstania Warszawskiego

– Warszawa 25 lipca 2015r.

25 lipca 2015 roku, uczniowie i nauczyciele Publicznego Gimnazjum we Wróblewie oraz przedstawiciele rodziców, uczestniczyli w XXV biegu Powstania Warszawskiego. Był to nasz debiut w biegach ulicznych, nie licząc I Biegu Niepodległości we Wróblewie.
Z Wróblewa wyjechaliśmy o 13:30 aby spokojnie o od 17:00 odbierać pakiety startowe w Warszawie, następnie przeczekaliśmy burzę na stadionie Polonia, podziwiając to niesamowite zjawisko atmosferyczne. Deszcz oczyścił duszne i parne powietrze, co skłoniło nas do spaceru na Stare Miasto, gdzie raczyliśmy się smakowitymi goframi.
Przed 20:00 wróciliśmy na miejsce zbiórki aby przygotować się do biegu, troje naszych uczestników: Pan Mariusz Dąbrowski, Pani Katarzyna i Dariusz Jackowscy startowali w kategorii 10 km, pozostali uczestnicy na 5km.
O 20:40 oraz 21:00 wystartowaliśmy, przed biegiem odśpiewaliśmy Rotę oraz Mazurka Dąbrowskiego, towarzyszyła nam podniosła atmosfera.
Wszyscy uczestnicy ukończyli bieg w fantastycznych nastrojach z medalami na szyi, już dziś wiemy, że to wydarzenie wpisze się na stałe w kalendarz imprez szkolnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom biegu:

Państwu Katarzynie i Dariuszowi Jackowskim

uczennicom:

Lidii Kuleszy,
Karolinie Kuhn,
Ewelinie Sabat,
Darii Szablińskiej

nauczycielom:

Panu Mariuszowi Dąbrowskiemu,

Pani Justynie Dzieran,

Panu Maciejowi Ratajowi,

Pani dyrektor Justynie Zając.

Jednak przede wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz organizację wyjazduPani Marzenie Putyńskiej, która nas skutecznie zmotywowała do uczestnictwa w tym patriotyczno – sportowym wydarzeniu.

Wyjazd dla młodzieży został sfinansowany w dużej mierze dzięki uprzejmości Urzędu Gminy we Wróblewie, kwiaciarni Pani Moniki Ignasiak we Wróblewie oraz anonimowym ofiarodawcom, którym bardzo serdecznie dziękujemy.