• Telefon: (43) 821-31-95
  • sekretariat@spwroblew.pl

Spotkanie z podróżnikiem p. Piotrem Marczakiem

Droga Mojżesza – w relacji z podróży do Ziemi Świętej

p. Piotra Marczaka

Pan Piotr Marczak3 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z p. Piotrem Marczakiem, mieszkańcem Wróblewa. Pan Marczak na co dzień jest właścicielem sklepu spożywczo-przemysłowego we Wróblewie, z zamiłowania jest podróżnikiem. Już ponad 40 lat zwiedza i poznaje różne zakątki świata. Zwiedził już całą Europę, część Afryki, Wielką Brytanię i dotarł do Ziemi Świętej.

Podczas spotkania omówił i pokazał uczniom klas pierwszych film, który zatytułował „Droga Mojżesza do Ziemi Świętej”. Była to opowieść o Izraelitach, których Mojżesz wywiódł z ziemi egipskiej i doprowadził do Góry Nebo. Wkroczyli oni do Ziemi Świętej pod wodzą Jozuego. Opowieść podróżnika sięgała aż do śladów Jezusa – od Jego narodzin po śmierć. Dotąd uczniowie podczas lekcji religii zdobywali wiadomości na ten temat, a dzięki spotkaniu poznali najciekawsze miejsca biblijne Starego i Nowego Testamentu w Ziemi Świętej, o których wcześniej tylko słyszeli. Dowiedzieli się i mogli zobaczyć, jak wygląda dzisiaj kultura i życie mieszkańców Egiptu, Jordanii i Izraela.

DSCN8104Oprócz ciekawych opowieści i filmu z podróży nasi uczniowie mogli także oglądać zdjęcia oraz pamiątki z tego niezwykłego miejsca na ziemi.

Spotkanie zorganizowała p. Katarzyna Janiak.