• Telefon: (43) 821-31-95
  • sekretariat@spwroblew.pl

II Powiatowy Przegląd Młodzieżowej Twórczości Patriotycznej pod hasłem „Kochasz ty dom, rodzinny dom…”

Po raz drugi nasi uczniowie wzięli udział w II Przeglądzie  Młodzieżowej Twórczości Patriotycznej w Sieradzu, którego celem było kształtowanie postaw patriotycznych, pogłębianie wiedzy historycznej, propagowanie twórczej, oryginalnej interpretacji wytworów polskiej kultury oraz promowanie lokalnego patriotyzmu. Formy, które zostały zaprezentowane przez naszych uczestników to: taniec i recytacje.

Z ogromnym wzruszeniem i pełni podziwu przyglądaliśmy się wszystkim występom, którym towarzyszyła refleksja, a zarazem radość, że możemy wyrażać naszą wdzięczność i szczęście, za wolność, którą po 123 latach udało nam się odzyskać.

Serdecznie gratulujemy naszym uczestnikom, którzy w przepiękny sposób wyrażali siebie, ale także miłość i szacunek do ojczyzny.

Dziękujemy: Alisie Horbachovej, uczennicy klasy szóstej, która wykonała głęboko poruszający taniec do piosenki pt. „Mamo, tyś płakała”, Marysi Zarembie, uczennicy klasy piątej, za oryginalną recytację wiersza „Śmierć Pułkownika”, Oliwierowi Miśkiewiczowi, uczniowi klasy szóstej, za cudną interpretację utworu  „Bagnet na broń”, która urzekła widzów oraz  Franciszkowi Zakrzewskiemu, uczniowi klasy piątej, który swoją recytacją doprowadził do wzruszeń jurorów.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu im. Janusza Korczaka w Sieradzu. Jesteśmy tam zawsze mile i serdecznie widziani, a my z przyjemnością do nich jedziemy…