• Telefon: (43) 821-31-95
  • sekretariat@spwroblew.pl

III Rajd Pieszy „Dla Niepodległej”

Po raz trzeci uczniowie klas 4-8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wróblewie powędrowali oddać cześć i pamięć Tym, dzięki którym mamy wolną Polskę.

 

 

 

10 listopada br. o godz. 9:30 uczniowie wraz nauczycielami wyruszyli w dziewięciokilometrową trasę pod obelisk w Orle Białym.

Z pieśnią na ustach, pełni  radości i wdzięczności przemierzali drogę pod bacznym okiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Słomkowie Suchym, którzy dbali o nasze bezpieczeństwo.

 

 

 

 

W miejscowości Orzeł Biały – przy obelisku –  zaśpiewano Hymn Narodowy, złożono kwiaty i zapalono znicze. Ważne słowa do młodzieży skierowali goście, którzy wzięli udział w naszej uroczystości; proboszcz parafii Wągłczew ks. Krzysztof Kaźmierczak, proboszcz parafii Wróblew ks. Sławomir Mrugała, Pan Tadeusz Chowański. Były to słowa wdzięczności, ale też prośba, aby pielęgnować w sobie historię i polskość. Aby zachować w sobie dumę i miłość do ojczyzny, którą tak trudno było odzyskać.

 

     

 

Pani dyrektor Justyna Zając podziękowała wszystkim uczestnikom rajdu za piękną, patriotyczną postawę, odwagę i wytrwałość. Zaprosiła wszystkich na ciepły poczęstunek oraz słodką niespodziankę.

 

         

Uczniowie klas I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego we Wróblewie uczcili Dzień Odzyskania Niepodległości w placówce. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, a następnie złożono znicze i kwiaty pod pomnikiem we Wróblewie.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i  zaangażowanie: Ochotniczej Straży pożarnej w Łubnej Jakusy, Ochotniczej Straży Pożarnej w Słomkowie Suchym, Radzie Rodziców, Gminie Wróblew oraz wszystkim, którzy w piękny, patriotyczny sposób przyczynili się, aby ta uroczystość była wyjątkowa.

 

https://www.nasze.fm/news,45682