• Telefon: (43) 821-31-95
  • sekretariat@spwroblew.pl

„Janek, król przeprowadzek” – Teatr Powszechny w Łodzi

Z wizytą w Tatrze Powszechnym w Łodzi „Janek, król przeprowadzek”, to sztuka, którą uczniowie klas VI-VIII obejrzeli dziś z ogromną ciekawością i zachwytem, pozostawiając w sobie refleksję i pytania, na które szukaliśmy odpowiedzi po obejrzeniu spektaklu.

Warsztaty pod nazwą” Dziecko w sytuacji” zostały przeprowadzone w ramach cyklu edukacyjnego opartego i współdziałającego na programie profilaktyczno-wychowawczym. Każdy z nas, wplątany w wir pracy, codzienne obowiązki, mało znaczące wydarzenia – zapomina o miłości, szczerości wobec siebie, relacjach, które są prawdziwe i potrzebne każdemu człowiekowi.

A jak mają mierzyć się z tym dzieci, które często obciążone problemami dorosłych pozostają sami sobie i nikt nie zauważa, że czują się osamotnieni, niekochani, niedocenieni? Sztuka Craiga to metafora walki z przeciwnościami losu – lękiem, brakiem bezpieczeństwa, rozpadem relacji i samotnością we współczesnym świecie. Obnaża między innymi samotność dziecka, na które rodzic przerzuca zbyt dużą odpowiedzialność, nadużywając zaufania i bezwarunkowej miłości…