• Telefon: (43) 821-31-95
  • sekretariat@spwroblew.pl

Kolorowy tydzień warzywno-owocowy w klasa I-III – czwartek

Gdy jesienne słonko świeci,

Żółty kolor noszą dzieci

I o słonku piszą wiersze

To jesieni dni są pierwsze.

Podstawowym skojarzeniem dla koloru żółtego jest słońce i jego pochodne: blask, promienie, energia, ciepło. Żółty to jeden z najcieplejszych kolorów.

 

Kolor żółty oznacza w pierwszym rzędzie aktywność człowieka w ciągu dnia. Barwa ta oznacza bodziec, aktywność, reakcje celowa człowieka, część osób odczuwa na widok żółtego nawet większe pobudzenie, niż̇ na widok koloru czerwonego. Stąd też kolor żółty często określany jest jako inspirujący i witalny.

 

W ten pochmurny i deszczowy dzień, dzieci ubrane w żółte bluzki, spodnie i sukienki z żółtymi owocami i warzywami wniosły do naszej szkoły słońce, uśmiech, kwiaty i plażę.

Żółte i pomarańczowe owoce oraz warzywa, takie jak banan, ananas, kukurydza, fasolka szparagowa, żółta papryka i żółte pomidory, zawierają również dużo witaminy A niezbędnej w utrzymaniu prawidłowej jakości wzroku, warunkuje wzrost kości i rozwój szkliwa zębów. Ponadto grupa żółtych produktów zdecydowanie poprawia wygląd włosów, skóry i paznokci. Miksuj żółte owoce i warzywa w koktajlach dla ochrony przed promieniowaniem i starzeniem. To też idealne źródło antystresowe!