• Telefon: (43) 821-31-95
  • sekretariat@spwroblew.pl

Koncertowo odjazdowo – „Elektronika dla małego smyka”

Elektronika dla smyka – czyli kolejny koncert 🎶 muzyczny z Akademią pana Feliksa. Uczniowie klas 4-8 mieli okazję sprawdzić czym jest perkusja elektroniczna i po co w niej komputer 🧐.

Koncert Akademii Pana Feliksa nosił tytuł „Elektronika dla małego smyka”. Na pianinie elektrycznym akompaniował pan Romek, a instrumentem była dziś elektroniczna perkusja, na której grał pan Kacper. Mogliśmy usłyszeć, że z takiej perkusji można wydobywać inne dźwięki, jak np. miauczenie kota czy liczenie po angielsku. Po zagraniu przez pana Kacpra znanego rockowego przeboju dzieci poznały jak jest zbudowana perkusja i że do gry na niej używa się drewnianych pałeczek. Jeden z bębenków nazywa się „stopa”, gdyż gra się na nim przy pomocy stopy. Inny bęben to „werbel”, dzieci słusznie zauważyły, że można go usłyszeć, gdy maszeruje wojsko albo w cyrku przed niezwykłą sztuczką. Ważną częścią perkusji są również „talerze”, które najczęściej używane są na początku i na końcu utworu.

Prowadzący, przy pomocy pana Kacpra i jego perkusji, uczył dzieci wyklaskiwać prosty rytm i zaśpiewać do niego znany motyw z utworu „We Will Rock You” zespołu Queen. Swoich sił w zagraniu tego rytmu na perkusji spróbowali zagrać chętni uczniowie.

Podczas koncertu wszyscy doskonale się bawili a jednocześnie wzbogacali wiedzę i rozwijali wrażliwość muzyczną.